Překladač Google

Google online překladač vět je zdarma statistický vícejazyčný nástroj překladatelské služby, poskytovaný společností Google Inc. který dokáže přeložit psaný text z jednoho jazyka do druhého.

Překladač Google vyvinula v roce 2007 společnost Google Inc. Překládá zdarma a rychle slova, věty a webové stránky z více než 50 různých jazyků. Online překladač pracuje tak, že vyhledává při překládání celé větné celky i jednotlivá slovíčka v miliónech dokumentů a následně určuje ten nejvhodnější překlad.
Google překladač online připravuje uvedení některých dalších jazyků, které jsou zatím v testovací verzi Alpha, jako je například latina. Služba je implementována v nejnovější verzi internetového prohlížeče Google Chrome, kde cizí jazyk automaticky překládá a ve formě vysunovací nabídky pod adresním řádkem nabízí okamžité přeložení stránky či dokumentu. Český jazyk byl do Google překladače zařazen ke konci května roku 2008.
Google online překladač vět také uživateli nabízí výběr z možností k vhodnějšímu překladu. Výsledek, který si nakonec uživatel zvolí, je uložen do databáze, a samotný uživatel tedy může takto pomoci trvale zdokonalovat jeden z nejlepších překladatelských nástrojů na internetu. V překladači se také nachází tlačítko „Poslech“, které nabízí poslechnutí textu jak překládaného, tak i přeloženého.

Překladač Google využívá spousta úspěšných webových projektů k snadnému porozumění jejich obsahu a k odbourání jazykových bariér napříč společnostmi, namátkou lze zmínit překladač na webu slovníček.cz který danou technologii využívá pro svých více než 20 000 pravidelných návštěvníků.
Přejít na
překladač