Překladač a slovník online

překlad z více než 40 světových jazyků

Reklama
Zde napište nebo vložte text určený k překladu:
Reklama
Překlad
Slovník
Reklama
Reklama.
Jazykové perličky

Jazykové perličky

čeština koťátka
slovenština bahniatka

Něco málo o překladači

  • V celém Portugalsku je úředním jazykem portugalština.
  • Od roku 1999 je druhým oficiálním jazykem Portugalska také jazyk mirandês, kterým se mluví v oblasti Miranda do Douro a mluví jim asi 10 tisíc lidí.
  • Portugalština je oficiální jazyk v mnoha dalších státech světa.

Nabízíme následující typy online překladačů a slovníků:

Vždy se vyplatí mít u sebe česko-portugalský slovník. Portugalština, kterou řadíme mezi románské jazyky, je totiž jedním z nejrozšířenějších světových jazyků. Dalším důvodem, proč doma nenechat česko-portugalský slovník, je fakt, že se portugalsky domluvíte taktéž v Jižní Americe (Brazílie), v Africe (Angola, Guinea-Bissau, Mosambik, Rovníková Guinea, Kapverdské ostrovy, Svatý Tomáš a Princův ostrov), v Asii (Macao, Goa, Damão, Diu) a v Oceánii (Východní Timor).

Česko-portugalský slovník, případně také univerzální online překladač, velmi jednoduše využijete i v Brazílii, kde se mluví brazilskou variantou portugalštiny, která se od evropské varianty liší hlavně výslovností. Velkou zajímavostí moderní portugalštiny je absence druhé osoby množného čísla, osobní zájmeno vós se používá už jen v některých oblastech Portugalska, na většině území Portugalska je nahrazeno zájmenem vocês. V portugalštině existují dva druhy infinitivu, prostý a osobní, který se používá při zkracování vět.